Sākums > Pasākumi un izstādes > Mākslas izstāde Kristaps Priede: KODS

Mākslas izstāde Kristaps Priede: KODS

8. NOV - 10. DEC, 2017

No 8.novembra Cēsu Izstāžu namā skatāma izstāde: “KRISTAPS PRIEDE: KODS”.

Izstādē apskatāmajos darbos mākslinieks Kristaps Priede ir pētījis latviešu saknes, vērtības un aktuālo problemātiku: cilvēcisko vērtību zudums, atsvešināšanās no dabas, vientulība, stress, kultūru sašķeltība. Priedem svarīgi ir “nenoiet nost no ceļa” un saglabāt skaidru prātu. Cilvēks mūsdienās vairs negrib izjust sevi. Tiek samazināta saskarsme ar otru, zūd cilvēciskais un ticība. Tāpēc rodas vēlme pievērsties garīgajai mākslai, caur kuru mākslinieks cenšas sabiedrībai palīdzēt: likt apzināties lietu patieso vērtību, rast sevī iekšējo mieru gūt spēkus un saņemt atbildes uz sevis izvirzītajiem jautājumiem.

Izstādē skatāmi darbi, kuri tapuši pēdējos četros gados.

Par mākslinieku:
Kristaps Priede (1990) dzimis Vidzemes augstienē, Ērgļos. 2017.gadā beidzis studijas Latvijas Mākslas akadēmijā maģistra programmas glezniecības apakšnozarē pie profesora Ivara Heinrihsona. K.Priede papildinājis zināšanas, studējot divās Lielbritānijas augstskolās, – Falmutas Universitātē un Vimbldonas Mākslas koledžā, 2015.gadā absolvējis LMA un ieguvis bakalaura grādu funkcionālajā dizainā, iepriekš mācījies vides dizainu Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā (absolvējis 2010.gadā).

Kopš 2007.gada mākslinieks rīko un piedalās izstādēs Eiropā un Āzijā, un viņa darbi atrodas privātajās kolekcijās Lielbritānijā, ASV, Ķīnā, Taizemē un citviet.

K.Priede ir 2017.gada SEB stipendijas laureāts, balvas “Labākais jaunais mākslinieks 2016” ieguvējs mākslinieku biedrībā “Sidegunde”, pirmās vietas ieguvējs 2014.gada Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu konkursā “Anatomijas un mākslas simbioze” sadarbībā ar Paula Stradiņa vēstures un medicīnas muzeju.

Atbalsta:
Cēsu izstāžu nams, Ērgļu novada pašvaldība, Latvijas Mākslas akadēmija, mākslinieku biedrība “Sidegunde”, tulkošanas birojs “SKRIVANEK”, mūziķu grupa “Voice of Instruments”, “Jaunā Kultūras māja”.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions