Sākums > Pasākumi un izstādes > Matiasa Jansona personālizstāde ,,50 / 50,,

Matiasa Jansona personālizstāde ,,50 / 50,,

25. AUG - 1. OCT, 2023

No 25.augusta Cēsu Izstāžu namā skatāma tēlnieka Matiasa Jansona personālizstāde ,,50 / 50,,

Izstādē apskatāmie darbi tapuši pēdēju desmit gadu laikā, tas ir laika posms kopš iepriekšējās tēlnieka personālizstādes šajā ēkā. Darbus, galvenokārt, apvieno tikai laiks, autora rokas un prāts, kas tos veidojušas. Pārsvarā skulptūras tapušas klasiskos, ilgmūžīgos tēlniecības materiālos – granītā, marmorā, dolomītā, bet ir arī radošais veikums citos materiālos. Daļa no skulptūrām bija apskatāmas citās izstādēs Latvijā un ārzemēs, bet daļai tā būs pirmizrāde mākslas cienītāju priekšā. Izstādītas tiks arī ikgadējo Cēsu Mākslas balvu ieguvušās un prēmētās skulptūras. Ir arī atsauce uz analogo fotogrāfiju žanru, kā nelielu mākslinieka radošo blakus izpausmi. Tomēr ir kāda kopēja iezīme: mākslinieks tiecas pēc formas/silueta un materiāla/faktūras – pretspēles/saspēles savos darbos.

Izstāžu nama otrajā stāvā skatāmi dažādās mākslas tehnikās radīti darbi, kuru autori – Kristaps Strauts, Dita Lūse, Jānis Aizkalns, Kestutis Benedikas (Lietuva), Iveta Šmite, Christopher Flach (ASV), Inga Jurova, Rihards Delvers, Juris Švalbe, Jānis GutānsGrasis, Ingrida Vaitkiene un Arunas Vaitkus (Lietuva), Ivo Folkmanis, Signe Vanadziņa, Inga Miezīte, tiešā vai pastarpinātā veidā bijuši un ir tēlnieka M.Jansona līdzgaitnieki mākslas ceļā. Kopīgi piedaloties izstādēs, mākslas mesēs, kā arī simpozijos Latvijā un ārzemēs.

Īpaša sadaļa veltīta mākslinieka mātei, tēlniecei Maijai Baltiņai (1941-2016), kura kopā ar tēvu Andreju Jansonu (1937-2006) un vectēvu prof. Kārli Jansonu (1896-1986), vienmēr ir bijuši radošā ceļa etaloni.

Dzīve sastāv no dažādiem komponentiem – laika/satura, gadiem/procentiem – un tikai mūsu pašu ziņā ir – kā to visu mēģināt izmantot/sabalansēt.

Izstādes atklāšana 25.augustā plkst.17.00.

Izstāde skatāma līdz 01.oktobrim Cēsu Izstāžu namā (Pils laukums 3).

Ieejas maksa – 4.00 EUR, skolēniem un senioriem – 3.00 EUR

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions