Sākums > Pasākumi un izstādes > Muzeju nakts pasākums “ESI CĒSĪS!”

Muzeju nakts pasākums “ESI CĒSĪS!”

13. MAY - 13. MAY, 2023

Sestdien, 13. maijā no plkst. 19.00 līdz plkst. 23.00 Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, sadarbībā ar Cēsu Tūrisma aģentūru, aicina uz Eiropas Muzeju nakts pasākumu.

Visā Latvijā Muzeju nakts pasākumi notiks jau 19. reizi, lai pievērstu uzmanību kultūras mantojumam un iepazīstinātu ar muzejiem arī tos iedzīvotājus, kuri ikdienā muzejus apmeklē mazāk. Šogad Eiropas Muzeju nakts devīze ir “radīšana,” ietverot gan jaunradi un atjaunotni, gan dažādu prasmju iepazīšanu un jaunu zināšanu iegūšanu.

Muzeja nakts atklāšanu plkst. 19.00 Cēsu Jaunās pils pagalmā ieskandinās pūtēju orķestris “Cēsis” no Lademahera torņa galerijas, bet Muzeja nakts viesus uzrunās un sevi “priekšā stādīs” mūsu pils un pilsētas radošākie cilvēki – mūsu vadītāji.

Jaunās pils pagalmā Muzeja nakts garumā savīsies gan Cēsu vēstures fragmenti, gan mūsdienu radošās aktivitātes. Jau no plkst. 19.20 no pils balkona ieklausīsimies Cēsu teātra aktieru dzejas lasījumos un dziesmās. Plkst. 20.00 īpašais Muzeja nakts sveiciens muzikāla pārsteiguma veidā no cēsniekiem Māra Radziņa (ģitāra) un Elīnas Krastiņas (vokāls). Savukārt no plkst. 21.30 brīvdabas kino programma Uzņemts Cēsīs! To ievadīs muzeja vēsturnieku sagatavotā virtuāļā izstāde “Rādīt – Radīts Cēsīs!” ar stāstiem par pārsteidzoši radošiem cēsniekiem un viņu “darbiem un nedarbiem”!

Jaunajā pilī jau no plkst. 19.00 ikvienam Muzeja nakts apmeklētājam piedāvājam iespēju netradicionālā gaisotnē ielūkoties muzeja ekspozīcijās un izstādēs, Jaunās pils zināmās un mazāk zināmās zālēs. Atrodiet durvis uz pils pagrabu, virtuvi, verandu, salonu un grāfa kabinetu, kur Jūs gaidīs pils kalpotāji uz sarunu par vismaz pusotru gadsimtu seniem notikumiem pilī un apkārtnē. Savukārt Jaunās pils Lademahera torņa augšējā bibliotēkā plkst. 19.30 savu mūzikas pasauli atklās Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi.

Izstāžu namā jau no plkst. 18.00 muzikālu gaisotni nodrošinās Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņu koncerts, bet no plkst.19.00 izstāžu zālēs radošas aktivitātes “Mirklis brīvībai” mākslinieku darbnīcā, kur kopīgi radīsim nebeidzamu krāsu stāstu ar tekstila krāsām uz auduma.

Jaunās pils pagalmā (informācijas teltī) jau no plkst 19.30 Muzeja nakts īpaša piedzīvojuma radīšanas procesā ikviens varēs pieteikties MUZEJA NAKTS EKSKURSIJĀM CĒSU PILSMUIŽĀ, kā arī iesaistīties orientēšanās spēlē “NAKTS ACĪTE”. Tās laikā varēsiet paviesoties dažādās Cēsu vietās, meklējot atbildes uz nopietniem un ne tik nopietniem jautājumiem. Veiksmīgākajiem balvas no Cēsu uzņēmējiem!

Muzeja naktī durvis vērs arī muzeja kaimiņi un draugi – Cēsu Sv. Jāņa baznīca – skats uz pilsētu no baznīcas torņa (ieejas maksa), Pasaules latviešu mākslas centrs, mākslas galerija “Vidzemes radošie stropi”, izstāžu zāle “MUSEUS” un vēstures ekspozīcija “Sirdsapziņas ugunskurs”.

Nāciet, raugiet un piedalieties!

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions