Sākums > Pasākumi un izstādes > Izstāde “Plenērs”

Izstāde “Plenērs”

4. MAR - 17. APR, 2022

No 4.marta līdz 17.aprīlim Cēsu Izstāžu namā aplūkojama izstāde “PLENĒRS”.

Izstāde “PLENĒRS” ir skatītāju tikšanās ar glezniecības plenēros Cēsīs radītajiem mākslas darbiem. Tā ir savdabīga sanāksme, kurā katram apmeklētājam dota iespēja izdzīvot sajūtas, emocijas, pārdomas ar patiesu klātbūtni daudzveidīgu glezniecības tehnoloģiju radītajos darbos.

Izstādē aplūkojami  ik vasaru Cēsīs, biedrības “Art Cēsis” plenēros aicināto Latvijas gleznotāju Rituma Ivanova un dēlu Rasmusa Ivanova un Krišjāņa Ivanova, Jāņa Blanka, Jāņa Dukāta, Jāņa Šneidera, Anša Rozentāla, Reiņa Liepas, Mārtiņa Zuša, Laimas Bikšes, Signes Vanadziņas, Kristīnes Rozenbergas, Zīles Ziemeles darbi. Gleznas tapušas ikonu gleznotāja un restauratora  Dmitrija Laščetko vadībā vasaras skolas meistarklasēs,  apgūstot glezniecības senās tehnoloģijas – eļļas, akvareļu un tušas darbos. 

Izstāde ir sava veida manifestācija glezniecības tradīciju saglabāšanai un popularizēšanai, prasmju pārmantojamībai un jaunās paaudzes gleznotāju mākslas valodā paustajam vēstījumam. 

Vasaras skolas plenēru organizators un izstādes kurators ir biedrība “Art Cēsis”. “Art Cēsis” regulāri skatītājiem piedāvā mākslas izstādes Cēsu pilsētā un dabas vidē. Viena no plašu rezonansi guvušajām izstādēm ir lielformāta gleznu izstāde  “Pārvēršanās”, Cēsīs pie Sarkanajām klintīm Gaujas krastos.  

Ilggadējs gleznotāju meistardarbnīcu un izstādes “PLENĒRS” atbalstītājs ir Cēsu novada pašvaldība un p/a “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.  

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions