Sākums > Pasākumi un izstādes > Postfolkloras kopas “Pali” koncerts Izstāžu namā

Postfolkloras kopas “Pali” koncerts Izstāžu namā

23. JAN, 2016

Sestdien, 23.janvārī plkst. 17.00 Cēsu Izstāžu nams aicina uz mierpilnu, gaismu nesošu koncertu. Muzicēs koklētāja Anda Ābele un postfolkloras kopa ” Pali”.
Anda Ābele savu darbu veltījusi dziļi patiesai latviskas un vispārcilvēciskas gudrības iedzīvināšanai. Dziedot, spēlējot kokles, darinot tās un mācot nākamajām paaudzēm, Anda saglabājusi dziļi personisku un nepastarpinātu skaņas sajūtu. Līdztekus no tautas teicējiem mantotām senām melodijām, par Andas Ābeles gara radiniekiem varētu saukt Imantu Kalniņu, Ilgu Reiznieci, Valdi Atālu, Arni Miltiņu. Katram no tiem ir sava vieta kokles dvēselē.
Anda Ābele vada un vadījusi vairākas folkloras kopas, galvenā no tām – ” Laiva”. Pirms diviem gadiem, savienojoties “Laivai” ar ģitāristu Andreju Grimmu, tapa radošā apvienība “Pali”.
Andrejs Grimms, diplomēts filozofs, savulaik sadarbojies ar Imantu Kalniņu, “Autobuss debesīs”, ” Auļiem”, Rolandu Ūdri u.c. zināmiem mūziķiem, šobrīd velta muzikālo enerģiju galvenokārt Nepieradinātā Folka orķestrim, spēlējot dažādu pasaules zemju un laiku folkloru un radot savu muzikālo domu pasauli. Sadarbībā ar Andu Ābeli Andreja ģitāra iegūst citu, intīmāku skanējumu.
Radošā apvienība “Pali” savā tīrībā ir unikāli skaista cilvēku sadarbība skaņu plūsmā, kura balstās kokles, stabules un ģitāras patiesā sarunā. Zinātāji to varētu raksturot kā postfolkloru. “Pali” ierakstījuši unikālu, tautiskām noskaņām cauraustu Andas Ābeles oriģinālmūzikas disku, kas veido tiltu no sirds uz sirdi – “Gaismas tiltu”.
Koncertā piedalīsies Evija Filipsone (kokle, balss), Paula Ābele (mandolīna), Patricija un Andis Siliņi (flauta un balss), Jana Strogonova (kokle, balss), Gunita Vīgupa (balss) un citi Andas draugi.
Katram gada laikam un cilvēka dzīves posmam atbilst sava skaņu pasaule, tāpēc arī sestdienas koncertā dzirdēsiet mūziku, kas atbildīs tieši šai janvāra novakarei. Daudz brīnumskaistas instrumentālas mūzikas, daudz senu un dziedinošu spēka dziesmu, kaut ko zināmu un katram dziļi pazīstamu, kas liek palūkoties uz ikdienu citām, gaišākām acīm.

Biļetes varēs iegādāties pirms pasākuma.

Ieejas maksa: 2,50 EUR pieaugušajiem, 1,50 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem un Cēsu Drauga kartes īpašniekiem

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions