Sākums > Pasākumi un izstādes > Raula Šnores 123. dzimšanas dienas atceres pasākums

Raula Šnores 123. dzimšanas dienas atceres pasākums

19. MAR - 19. MAR, 2024

Otrdien, 19. martā plkst. 13.00, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs aicina apmeklēt izstāžu ciklā CEĻĀ UZ MUZEJA SIMTGADI veidotās izstādes “Arheologs, numismāts un Cēsu muzeja direktors Rauls Šnore (1901–1962)” tematisku pasākumu:

“… ar šo brīdi sākās mana ilgstošā darbība arheoloģijas laukā”.

Mūsdienās kultūras mantojums ir kļuvis par cilvēka ikdienas dzīves sastāvdaļu un sabiedrība lielākoties apzinās tā vērtību. Pasākumā piedāvāsim iespēju ieskatīties laikā pirms simts gadiem, kad Latvijā vēl tikai veidojās kultūras mantojuma apzināšanas un aizsardzības sistēma, bet muzeji kļuva par apzinātajās senvietās iegūto priekšmetu krātuvēm.

Pasākumā būs iespēja vairāk uzzināt par Raula Šnores kā izcila zinātnieka devumu Latvijas arheoloģijā un iepazīties ar jauniem materiāliem par Raula Šnores dzimtu un viņa dzīves likteņiem vācu un padomju okupācijas laikā. Rauls Šnore pieder tai latviešu paaudzei, kas savas zināšanas un spēkus atdeva jaunās valsts uzplaukumam, bet, kas sava patriotisma dēļ arī nereti visvairāk cieta no okupācijas varām. Pasākumā piedāvāsim arī sarunu par Raula Šnores, kā Latvijas arheologu pirmās paaudzes pārstāvja, “iespējām” turpināt zinātnisko darbību arheoloģijā pēc represijām padomju periodā.

Tematisko pasākumu aicinām apmeklēt ikvienu, kuru interesē Latvijā pazīstamā vēsturnieka, arheologa un muzeju vadītāja Raula Šnores izcilā personība, Cēsu muzeja, pilsētas un novada vēsture.

Gaidīsim ciemos Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, arheologa un muzeja direktora Raula Šnores 123 dzimšanas dienas atceres pasākumā!

 

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions