Sākums > Pasākumi un izstādes > Rotu mākslas biedrības pirmā izstāde “A PRIORI”

Rotu mākslas biedrības pirmā izstāde “A PRIORI”

21. JUN - 28. JUL, 2019

No 2019. gada 21.jūnija līdz 28.jūlijam Cēsu izstāžu namā būs skatāma Rotu mākslas biedrības pirmā izstāde “A PRIORI”.

Jēdzieni a priori un a posteriori tiek lietoti filozofijā, lai nošķirtu divus zināšanu veidus, a priori zināšanas ir neatkarīgas no pieredzes. Tieši šāds bija Rotu mākslas biedrības pirmās izstādes izejas punkts – izstādes dalībnieki vienojas jaunā kompānijā, neatkarīgi no iepriekšējās pieredzes. Kopīgi apvienojas gan pieredzējušie un sabiedrībā pazīstamie, gan jaunie, tikko studijas beigušie mākslinieki. Izstādē tiks demonstrēti jauni darbi, radīti tieši izstādei Cēsīs.

Rotu mākslas biedrība nodibināta 2018.gada sākumā, lai apvienotu rotu mākslā darbojošās radošās personas un īstenotu sev un sabiedrībai svarīgas idejas. Biedrības mērķos ietilpst arī informācijas un pieredzes apmaiņas veicināšana, kopīgu ar rotu mākslas jomu saistītu pasākumu organizēšana, rotu mākslas popularizēšana vietējā un starptautiskā mērogā. Informācijas uzkrāšana un glabāšana ir vēl viens no biedrības izaicinājumiem. Biedrība plāno arī sadarboties ar izglītības iestādēm, studējošajiem un mācību spēkiem, piesaistīt finansējumu ar nozari saistītiem projektiem, un sadarboties ar radniecīgām organizācijām.

Izstādē piedalās: Māris Auniņš, Jānis Brants, Valdis Brože, Vladislavs Čistjakovs, Anna Fanigina, Ginta Grūbe, Andris Lauders, Guntis Lauders, Una Mikuda, Rasma Pušpure, Pēteris Ripa, Anita Savicka, Laura Selecka, Darja Semjonova, Jelizaveta Suska, Māris Šustiņš, Paula Treimane, Zane Vilka, Jānis Vilks, Maija Vītola-Zitmane.

Teksts: Ginta Grūbe

Izstādes organizatori: Rotu mākslas biedrība

Izstādes atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Zilver dzērienu darītava,Pašvaldības aģentūra’’Cēsu kultūras un tūrisma centrs’’

 

Interneta resursi:

Facebook: Rotu mākslas biedrība

https://cesupils.lv/pils-komplekss/izstazu-nams/

#rotumakslasbiedriba

#latvianartistjewelry

 

Cēsu Izstāžu nams, Pils laukums 3

Darba laiks: O. – Sv. 10:00 – 18:00

Ieejas maksa pieaugušam 3,00 EUR

                        studentam, skolēnam, pensionāram 2,00 EUR

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions