Sākums > Pasākumi un izstādes > Saksofonu kvarteta “Atomos” koncerts Lielajā salonā

Saksofonu kvarteta “Atomos” koncerts Lielajā salonā

16. NOV, 2016

 

16.novembrī plkst. 18.00 Cēsu Jaunās pils Lielajā salonā saksofonu kvarteta Atomos koncertprogramma Latvieši un viņu draugi 

Atomos_1

 Jaundibinātais saksofonu kvartets Atomos publikai piedāvā īpaši Latvijas Valsts svētkiem veidotu koncertprogrammu. “Tajā esam iekļāvuši skaņdarbus, kuru autori ir gan klausītāju iemīļoti latviešu komponisti, gan arī ārzemju autori, kuriem ir cieša saikne ar mūsu valsti un latviešu mūzikas kultūru.

Klausītājiem piedāvāsim divu izcilu Baltijas garīgās mūzikas meistaru Riharda Dubras un Arvo Perta kompozīcijas, savukārt eklektisks žanru sajaukums ar džeza piesitienu būs klausāms britu izcelsmes komponistu Gabriela Džeksona un Nika Gothama mūzikā.

Patīkams izaicinājums mums kā saksofonistiem būs izdziedāt izcilo melodiķu – Jāņa Ivanova, Emīla Dārziņa un Alfrēda Kalniņa vokālo un vokāli instrumentālo skaņdarbu aranžijas.

Koncertprogrammas skaņdarbi ir gan speciāli radīti saksofonu kvarteta sastāvam, gan arī pārdzimuši aranžējumos, kuru autori ir paši saksofonu kvarteta Atomos dalībnieki.

Ieejas maksa koncertā 3,00 EUR

 

Par saksofonu kvartetu Atomos

 Viens no profesionālākajiem un radoši ziņkārīgākajiem Latvijas saksofonistiem Arvīds Kazlausks ir sapulcinājis kopā uz saspēli dažus daudzsološus jaunās paaudzes saksofonistus: Aigaru Raumani, Edgaru Trapanu un Eduardu Lāci. Visi jaundibinātā kvarteta dalībnieki ir vairāku profesionālās izpildītājmākslas konkursu laureāti, kā arī aktīvi koncertējoši mūziķi.

“Saksofonu kvarteta nosaukumu izraudzījāmies no sengrieķu valodas krājuma. Tajā ar vārdu atomos (άτομος) apzīmēja tādas kvalitātes kā individualitāte un nedalāmība. Tās vēlamies iedzīvināt arī sava ansambļa idejiskajā būtībā,”stāsta Arvīds Kazlausks.

Atomos piedāvā svaigu un kvalitatīvu saksofonmūzikas skanējumu, kā arī ir atvērts radošiem izaicinājumiem mūzikā un starpžanros. Šajā un arī turpmākajās koncertprogrammās tiks atskaņoti ne vien speciāli saksofonu kvartetam radīti skaņdarbi, bet arī pašu mūziķu veidotas aranžijas. Jāņa Ivanova Vokalīzes jauktajam korim ir tikai viens no šādiem paraugiem, kas līdz šim saksofonu izpildījumā nebija klausāms.

 Dalībnieki:
Arvīds Kazlausks – soprāna saksofons
Aigars Raumanis – alta saksofons
Edgars Trapans – tenora saksofons
Eduards Lācis – baritona saksofons

Arvīds Kazlausks – vairāku starptautisko konkursu laureāts, piedalījies pasaules vadošo klasisko saksofonistu meistarklasēs. Aktīvi koncertē ar dažādiem akadēmiskās un alternatīvās mūzikas  sastāviem (Urban Trio, Endless Roar, Sinfonietta Rīga pūšaminstrumentu kvintetu u.c.), muzicē orķestrī Rīga, kā arī pasniedz saksofona spēli J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Vairāk: www.arvydaskazlauskas.com

Aigars Raumanis. Plašāka publika jauno mūziķi iepazina kā LTV1 šova Radīti mūzikai  dalībnieku. Pērn Aigars ieguva pirmo vietu divos konkursos: Ineses Galantes talanti un Valsts konkurss saksofonspēlē. Kā solists ir uzstājies ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, Lietuvas Nacionālo Filharmonijas kamerorķestri Musica Humana Juventus, NBS orķestri un koklētāju ansambli Cantata. Aigars ir regulāri koncertējošs mūziķis un arvien biežāk sevi apliecina arī kā komponists. Nākamgad absolvēs J. Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu.

Edgars Trapans. Pašlaik studē J. Vītola Latvija Mūzikas akadēmijas 4. kursā pie A. Kazlauska. Ar panākumiem piedalījies Teodora Reitera konkursā (3. vieta, 2011) un konkursā Saxophonia (1. vieta, 2011) un pilnveidojis saksofona spēles prasmes vairāku pasaules vadošo saksofonistu meistarklasēs. Erasmus programmas ietvaros studējis pie diviem izciliem Eiropas saksofonistiem –  Larsa  Mlekuša un Pekas Savijoki. Edgars pasniedz saksofona spēli Valmieras mūzikas skolā un muzicē Zemessardzes orķestrī.

Eduards Lācis. Viens no aizrautīgākajiem aranžiju veidotājiem kvartetā. Interesējas arī par džeza mūziku, kā arī labprāt to atskaņo. Eduards ir vairāku konkursu laureāts  (3. vieta 10. starptautiskajā koka un metāla pūšaminstrumentu konkursā Polijā, 2014; 1. vieta Valsts konkursa saksofonspēlē vecākajā grupā, 2015; 3. vieta konkursā Ineses Galantes talanti, 2015). Ir apmeklējis vairāku izcilu ārzemju profesoru meistarklases. Šobrīd ir J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas students.

 

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions