Sākums > Pasākumi un izstādes > Senās mūzikas koncerts Izstāžu namā

Senās mūzikas koncerts Izstāžu namā

21. JUL, 2016

Cēsu svētku priekšvakarā ceturtdien, 21.jūlijā, plkst. 18.00 Izstāžu namā notiks senās mūzikas koncerts. Tajā piedalīsies trīs jauni, talantīgi mūziķi – Aija Veismane (soprāns), Ernests Neimanis (klavesīns) un Mārtiņš Garkevičs (teorba). Visi guvuši daudzpusīgu izglītību un starptautisku koncertu pieredzi. Koncertā skanēs itāļu baroka komponistu Kačīni, Monteverdi, Freskobaldi u.c. mūzika.

Senās mūzikas soprāns Aija Veismane apguvusi vokālo mākslu studijās Rīgas Doma Kora skolā. Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju Senās mūzikas dziedāšanas klasē pie A.Rūrānes. Papildinājusi operdziedāšanas iemaņas ERASMUS apmaiņas programmā Māstrihtē pie prof. A. Everaerta. Uzstājusies vairākos M.Kupča baroka mūzikas projektos gan kā soliste, gan Collegium Choro Musici Riga kora sastāvā. Piedalījusies Francijas un Baltijas valstu kopprojektā TYO ( Traveling youth orchestra) kā soliste. Koncertējusi Nīderlandē Meesters en gezellen projektā diriģenta K.Putniņa vadībā. Darbojusies ansambļa William Byrd Consort sastāvā, izpildot renesanse laika mūziku. Koncertējusi kā soliste/kora soprāns Ave Sol sastāvā, kā arī sadarbojusies ar Vidzemes kamerorķestri, pūtēju orķestri Rīga, valsts kori Latvija u.c. Šobrīd studē maģistrantūrā Brēmenes Mākslu augstskolā senās mūzikas dziedāšanu pie G.Bertagnoli un P.Kooij. Specializējas mūzikas stilistikā laika posmā no viduslaikiem līdz klasicismam. Darbojas kā brīvmāksliniece ar koncertiem Latvijā un Vācijā. Aija ir Alfred Toepfer Stiftung jaunajiem ansambļiem stipendiāte un BRQ Vantaa Festival fināliste.

Jaunais talantīgais klavesīnists Ernests Neimanis no 2012.gada Vīnē studē klavesīnspēli pie Erika Trakslera (Erich Traxler) un āmuriņklavieres pie Mikaela Baljana (Mikayel Balyan). No 2014.gada viņš apgūst arī vēsturisko instrumentu pedagoģiju pie klavesīnista Stefana Gotfrīda (Stefan Gottfried). Ernests Neimanis vairākkārt iestudējis kamermūzikas programmas Latvijā, kā arī uzstājies ar orķestri dažādās Austrijas koncertzālēs.

Mārtiņš Garkevičs spēlē agrīna baroka laika instrumentu teorbu. Mārtiņš ieguvis vakara mūzikas skolas “Rīdzene” diplomu basa ģitāras spēlē. Tā kā arī teorba ir basa instruments un basģitāras priekštecis, Mārtiņš veikli apguvis teorbas spēles pamatu. Mācījies ERASMUS programmas ietvaros Romas Sv.Čečīlijas akadēmijā pie A.Damiāni, konsultējies lautas tipa instrumentu tehnikā pie R.Stāka, S.Linnes un J.Helda. Piedalījies dažādos senās mūzikas projektos Collegium Musicum orķestra sastāvā M.Kupča vadībā, Radio kora senās mūzikas koncertos P.Vaickovska vadībā u.c. sastāvos. Šobrīd senās mūzikas stilistiku apgūst pie M.Kupča un G.Prāņa.

Ieeja koncertā  2.00 un 1.00 EUR

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions