Sākums > Pasākumi un izstādes > Spāņu un čigānu mūzikas koncerts Cēsu izstāžu namā

Spāņu un čigānu mūzikas koncerts Cēsu izstāžu namā

28. FEB - 28. FEB, 2019

Ceturtdien, 28.februārī, plkst.18.00 Izstāžu namā notiks spāņu un čigānu mūzikas koncerts.

Marlēna Keine (soprāns)
Agnese Egliņa (klavieres)
Kristīne Balanas (vijole)

“Tik skaists ir šis brīdis, lai dejotu, to mīlnieks neviens garām nelaidīs”, skan vārdi Džoakino Rosīni neapoliešu tarantellā.

Aicinājums uz kaislīgu deju, saulē sakarsusi smeldze un robežu nepazīstošs dzīves prieks valda koncertprogrammā “Spāņu un čigānu mūzika”.

Čigānu melodijas pierakstījis un Žorža Bizē “Karmenas” kaislības savam instrumentam pārlicis spāņu vijoļvirtuozs Pablo Sarasate, brīvai un eksotiskai fantāzijai skaņdarbā vijolei “Čigaņiete” ļāvies francūzis ar basku saknēm Moriss Ravels.

Lappusēs no sarsuelām, kan conās, romancē un dienvidnieku dzejas temperamentā iekrāsosies dzirkstošais un skanīgais Marlēnas Keines soprāns. Čigāniski virtuozais muzicēšanas spars un melodiska dziedājuma daiļums būs dzirdams jaunās un talantīgās Kristīnes Balanas vijoļspēlē. Vien spāņiem raksturīgie ritmi un harmonijas, kastaņešu sitieni un tamburīna škindoņa skanēs klavierpavadījumā pianistes Agneses Egliņas meistarīgajā, smalkām niansēm bagātajā interpretācijā.

Programmā Pablo Sarasate, Džoakino Rosīni, Fransisko Barbjēri, Astors Pjacolla,Hosē Serano, Moriss Ravels u.c. komponistu skaņdarbi.

Biļetes iepriekšpārdošanā Biļešu Paradīzes kasēs.: https://www.bilesuparadize.lv/events/event/71615

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions