Sākums > Pasākumi un izstādes > Spēļu pēcpusdiena izstādē “Kauliņi ir mesti…”

Spēļu pēcpusdiena izstādē “Kauliņi ir mesti…”

27. JAN, 2018

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā 27. janvārī plkst. 14.00  spēļu pēcpusdiena izstādē “Kauliņi ir mesti…”

Šajā spēļu pēcpusdienā iepazīstināsim ar padomju laika spēli “Tavi paziņas”.

“Jā, – tā ir mana bērnības spēle!”- tā izsaukušies vairāki izstādes apmeklētāji. “Tavi paziņas” ir spēle, ko 1967.gadā izdeva rūpnīca “Straume”. Spēles laukumā uzzīmēti 1950. – 1960. gados labi pazīstami stāstu un pasaku varoņi. Spēles izdošanai vajadzēja saņemt atļauju. Par apstiprināšanas gaitu aprakstīts avīzē “Padomju Jaunatne” (23.04.1967.) Liepas rakstā “Rotaļlietu gatavošana nav nekāda rotaļa” –

“…atgadās vēl tādi kuriozi, kā, piemēram, ar galda spēles “Tavi paziņas” apstiprināšanu Tirdzniecības palātā. “Straume” izstrādājusi “riču rača” tipa spēli, kurā redzami bērniem jau pazīstami pasaku varoņi, arī Andersena pasakas varonis “Kailas karalis”. Tāds viņš tur soļo – plikiem stilbiem, valdnieka kroni galvā un zizli rokā. Nekā slikta. Tomēr atradās viens pārstāvis, kas palūdza – Karali apģērbt. Pagāja vairākas dienas līdz izdevās šo “tikumības sargu” pārliecināt, ka “Kailais karalis” nav spēles autora izdomāts.”

Spēļu pēcpusdienā būs iespēja izspēlēt arī citas spēles – jau iepazīto mankalu, spēli “Latvijai 100”, “Apceļo Cēsis” un Brain Games atvestās spēles “Katanas ieceļotāji”, “Sabotieri” un citas.

Dalības maksa pasākumā EUR 3 (pieaugušie), Eur 2 (skolēni, pensionāri un Cēsu Drauga kartes īpašnieki)

 

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions