Sākums > Pasākumi un izstādes > Starptautiska zinātniska konference “Cēsu kaujām – 105”!

Starptautiska zinātniska konference “Cēsu kaujām – 105”!

21. JUN - 21. JUN, 2024

Atzīmējot 1919. gada Cēsu kauju 105 gadadienu, 2024. gada 21. jūnijā Latvijas Kara muzejs sadarbībā ar Cēsu muzeju organizē starptautisko zinātnisko konferenci “Cēsu kaujām – 105”!

1919. gada jūnijā notikušās Cēsu kaujas bija viens no izšķirojošiem brīžiem mūsu valsts vēsturē un mūsu nācijas Neatkarības karā (1918-1920).  Šajās kaujās Igaunijas armijas un Ziemeļlatvijas brigādes vienības kopējiem spēkiem satrieca vācu vienības pie Cēsīm. Mūsu kaimiņvalstī Igaunijā šo notikumu svin kā kopējā ieroču brālībā kaldinātu uzvaras dienu mūsu valstu cīņā par nacionālo neatkarību. Tomēr Cēsu kaujas bija kritisks brīdis arī jaunajai Latvijas valstij, kad izšķīrās būt vai nebūt brīvai, neatkarīgai Latvijai.

Konferencē ar priekšlasījumiem uzstāsies vēsturnieki no Latvijas Kara muzeja, Cēsu muzeja, Latvijas Okupācijas muzeja, Latvijas Universitātes un Nacionālās aizsardzības akadēmijas. Konferencē piedalīsies arī vēsturnieki no kaimiņvalstīm – Lietuvas un Igaunijas.

Pasākuma otrajā daļā ir plānota diskusija “Latviešu karavīra nozīme Latvijas valstiskuma izcīnīšanā, nosargāšanā un saglabāšanā”. Diskusijā aicināti piedalīties aizsardzības nozares eksperti un sabiedrības pārstāvji.

 

Zinātniskā konference norisināsies Cēsu Jaunajā pilī, Cēsīs, Pils laukumā 9. Konferences sākums ir plkst. 11:00.
Darba valodas būs latviešu un angļu, konferences gaitā tiks nodrošināts tulkojums.

Ar konferences programmu aicinām iepazīties šeit.

Konference “Cēsu kaujām – 105” tiek organizēta ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Cēsu novada pašvaldības atbalstu.

Ieeja bez maksas.

 

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions