Sākums > Pasākumi un izstādes > Svētdienas sarunas par Augustu Jullu

Svētdienas sarunas par Augustu Jullu

19. MAR - 19. MAR, 2023

Rosinot izzināt mākslinieka, pedagoga un aktīva sabiedriskā darbinieka Augusta Jullas biogrāfiju un darbību, izstādes “Augusts Julla – dižākais no liepēniešiem” autori aicina uz Svētdienu sarunu ciklu par Augustu Jullu Cēsu Izstāžu namā.

~

19. martā plkst. 12:00 “Kā šķīst māla pods, triekts pret zemi, tā šķīst cilvēka mūžs…”: 1949. gada deportācija Augusta Jullas dzīvē.

Sarunu cikla noslēdzošā saruna par mākslinieku Augustu Jullu izstādes pēdējā dienā.

Augusta Jullas dzīves gaitas iesākās laikā, kad Latvijas valsts vēl nebija, un noslēdzās, kad Latvijas valsts vairs nebija. Mākslinieka dzīvesstāsts cieši savijās ar valdošās varas diktētajiem noteikumiem, te ļaujot būt un darīt, te iznīcinot teju līdz aizmirstībai.

Sadarbībā ar Latvijas Nacionālā arhīva Cēsu zonālā valsts arhīva arhīva eksperti konsultanti Andu Opoļsku, ieskatīsimies Augusta Jullas dzīvesstāsta piemērā, kad ar netaisnu spriedumu sagrauj ne tikai cilvēka mūžu, bet arī viņa radītos darbus, izraujot ievērojamu robu Latvijas kultūrvēsturiskajā mantojumā.

~

Mākslinieka Augusta Jullas 150. jubilejas izstāde “Augusts Julla – dižākais no liepēniešiem” apskatāma Cēsu Izstāžu namā līdz 19. martam.

Izstādes autori Kristīne Gertnere-Celma un Aivars Vilnis, izstādes mākslinieks Dainis Andersons.

Uzzini vairāk par mākslinieku, keramiķi, tēlnieku un pedagogu Augustu Jullu ŠEIT.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions