Sākums > Pasākumi un izstādes > Svētdienas sarunas par Augustu Jullu

Svētdienas sarunas par Augustu Jullu

5. FEB - 19. MAR, 2023

Rosinot izzināt mākslinieka, pedagoga un aktīva sabiedriskā darbinieka Augusta Jullas biogrāfiju un darbību, izstādes “Augusts Julla – dižākais no liepēniešiem” autori aicina uz Svētdienu sarunu ciklu par Augustu Jullu Cēsu Izstāžu namā.

5. februārī plkst. 12:00 “Keramiķis Augusts Julla: ķieģeļnieka dēls – viens no pirmajiem profesionālajiem latviešu keramiķiem”.

Sarunas gaitā īss ieskats keramikas vēsturē Latvijā, Augusta Jullas pirmie keramikas darinājumi tēva ceplī Liepas pagasta “Jullās”, studiju laikā barona Štiglica Centrālās tehniskās zīmēšanas skolā Pēterburgā tapušie augstvērtīgie jūgendstila darbi, un – kas no tā visa saglabājies un skatāms šodien?

19. februārī plkst. 12:00 “Tēlnieks Augusts Julla: Brāļu kapu piemineklis Cēsīs, Lejas kapos un piemineklis kritušo igauņu un latviešu karavīru piemiņai Liepā”.

Cēsnieki lepojas ar savu novadu kā sarkanbaltsarkanā karoga dzimteni, novērtē Cēsu kaujas kā izšķirošo pagrieziena punktu Neatkarības karā un savu patriotismu apliecina arī novembrī, dodoties lāpu gājienā, kurš nu jau tradicionāli noslēdzas Lejas kapos pie Augusta Jullas veidotā 1914. – 1920. gadā kritušo karavīru brāļu kapu pieminekļa. Savukārt 1935. gadā atklātais Augusta Jullas veidotais piemineklis Liepas kaujā kritušo igauņu un latviešu karavīru piemiņai Liepas pagastā lokālos pasākumos ir liepēniešus vienojošs elements, un vienlaikus nozīmīgs tūrisma objekts militārā mantojuma kontekstā.

Uzzini vairāk par mākslinieku, keramiķi, tēlnieku un pedagogu Augustu Jullu ŠEIT.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions