Sākums > Pasākumi un izstādes > Tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes darbu izstāde “Virmojums”.

Tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes darbu izstāde “Virmojums”.

15. JAN - 1. MAR, 2015

15. janvārī Cēsu Jaunās pils bēniņu zālē ir atklāta tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes dzīves priecīgā un krāsainā   darbu izstāde ‘Virmojums’’.

iveta_vecenane_gobelens_1

Māksliniecei šī ir otrā personālizstāde Cēsīs. Iveta Vecenāne beigusi LMA Tekstilmākslas nodaļu un izstādēs piedalās kopš 1986. gada. Darbojas tekstilmākslā –  gobelēni, gleznojumi uz zīda, tērpu dizains, tekstildizaina rotas un grafiskajā  dizainā –  grāmatu ilustrācijas, un rakstniecībā- sarakstījusi un ilustrējusi vectētiņa Antoniņa plašajai dzimtai veltītas grāmatas.

Iespējams, Iveta Vecenāne šobrīd pasaulē ir pirmā un vienīgā māksliniece, kas auž ar dzintara diegu.   Ar augsto tehnoloģiju palīdzību to radījusi Rīgas Tehniskās universitātes zinātniece  Dr . Inga Lukašenko.  Darbi sajūsminājuši skatītājus Romas Etrusku muzejā, Kanādā, Vācijā, Ukrainā, Berlīnē. Pagājušajā gadā mākslinieces gobelēns bija eksponēts Francijā, Anžēras muzeja izstādē līdzās gobelēna vecmeistaru darbiem.

Māksliniece saka: ‘’Ar prieku gaidu, kad Cēsīs pirmo reizi  tiks izstādīts gobelēns – Trauks I un  Trauks II, kā tas  ir sākotnēji  manis iecerēts. Tas veidots kā diptihs. Interesanti ir tas, ka katram gobelēnam, tāpat kā cilvēkam ir savs liktenis, dzīves ceļš. Tā  Trauks I  ir piedalījies starptautiskā izstādē ARTAPESTR un šīs izstādes ietvaros pabijis Dānijā, Somijā, Zviedrijā, Francijā. Trauks II piedalījies personālizstādē Berlīnē, bet…Latvijā  tie nav satikušies, man būs svarīgi redzēt šo tikšanos, jo tam apakšā  ir mans stāsts.’’

Cēsīs redzamā izstāde maijā ceļos uz Luksemburgas abatijas kapelas zāli.

2014. gadā  Latvijas vēstniecība ASV izveidoja mākslinieces  izstādi Vašingtonā, tad tā ceļoja uz Sanfrancisko un februārī plānota Bostonā.  Gobelēns ar dzintara pavedienu maijā tiks izstādīts Zeltkaļu centrā Londonā un jūnijā Uzbekistānā.

Izstāde apskatāma līdz  1. martam.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions