Sākums > Pasākumi un izstādes > Valsts svētki Cēsu Vēstures un mākslas muzejā

Valsts svētki Cēsu Vēstures un mākslas muzejā

18. NOV - 18. OCT, 2020

Aicinām cēsniekus un pilsētas viesus 18. novembrī, Latvijas valsts dzimšanas dienā, doties uz Cēsu Vēstures un mākslas muzeju!

Cēsis ir Latvijas karoga dzimtene – par šī fakta patiesumu var pārliecināties Latvijas

karoga ekspozīcijā, kur izzināsiet valsts karoga vēsturi un apskatīsiet muzeja dārgumu, pirmo zināmo sarkanbaltsarkano nacionālo karogu, kas izšūts 1916. gadā.

Visa svētku mēneša garumā īpaši ģimenēm ar bērniem piedāvāsim uzdevumu lapas, kas ļaus interesantā veidā, meklējot pareizās atbildes uz jautājumiem, iepazīt Latvijas karoga

ekspozīciju.

Līdzās Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pastāvīgajai ekspozīcijai piedāvājam iepazīties ar vairākām izzinošām izstādēm, kuras caurvij tēmu Cēsis un cēsnieki :


· Cēsu Vēstures un mākslas muzeja 95 gadu jubilejas izstāde “Laika liecinieki”

Sekojot muzeja ierosinājumam, cēsnieki izvēlējās tēmas un atsevišķus priekšmetus, kuri viņuprāt raksturo Cēsu pilsētas vēsturi un muzeju. Izstādē iepazīsiet Cēsu pilsētas un novada vēsturi sākot no vissenākajiem laikiem līdz mūsu dienām. Izvēlētie stāsti atspoguļo to, cik tematiski bagāts un plašs ir Cēsu muzeja krājums. Te atradīsiet stāstus par Jāņa Poruka vijoli, unikālām 18.gs. zemnieku rokrakstu grāmatām, Cēsu pirmo fotogrāfu Kārli Andersonu, leģendāro grāmatizdevēju Jāni Ozolu, par brīvības cīnītāju, skautu, arhitektu un Latvijas karoga vēstures pētnieku Kārli Dzirkali un citiem.


· Cēsu Valsts ģimnāzijas 95 gadu jubilejai veltīta izstāde “Cēsu Valsts ģimnāzija – Latvijas valstij”

Izstādē apskatāms ģimnāzijas veidošanās ceļš un devums vairāku gadsimtu garumā, dots ieskats skolas, skolēnu un pedagogu dzīvē dažādos laikmetos, sākot jau no 1892. gada.


· Konkursa ‘’Cēsu mākslas balva 2020’’ izstāde Cēsu Izstāžu namā

Noslēdzot gadu un atzīmējot Cēsu Izstāžu Nama 35. gadadienu, Cēsu pašvaldības aģentūra ‘’Cēsu Kultūras un tūrisma centrs’’ rīko konkursa izstādi Cēsu profesionālajiem māksliniekiem.

Izstādē piedalās spilgti glezniecības autori: Signe Vanadziņa, Laila Balode, Ritums Ivanovs, Anna Baklāne, Lelde Kalmīte, Kristīne Rozenberga, keramiķi Vita Vīksna, Inese Ezertēva, Normunds Laņģis, tekstilmākslinieces Dzintra Vilks un Sanita Roze, tēlnieks Matiass Jansons un citi.


18. novembrī Cēsu Vēstures un mākslas muzeja un Izstāžu nama apmeklējums bez maksas!

Svinam svētkus atbildīgi! Atgādinām, ka, apmeklējot Cēsu Vēstures un mākslas muzeju, jāievero valstī noteiktie drošības pasākumi un obligāti jālieto sejas maska.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions