Sākums > Pasākumi un izstādes > Vēdeklīšu izgatavošanas meistardarbnīca

Vēdeklīšu izgatavošanas meistardarbnīca

20. AUG, 2017

vēdekļi

 Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, Cēsu Jaunajā Pilī 20. augustā, plkst. 13:00 norisināsies vēdeklīšu izgatavošanas meistarklase, kur meistara pavadībā katram būs iespēja izgatavot savu unikālo modes aksesuāru.

Vēdeklis ir aksesuārs ar senu vēsturi, tā izcelsme meklējama 4 tūkstošus gadu senā pagātnē kā sakrāls priesteru un valdnieku instruments. Tiek uzskatīts, ka tas ir viens no pirmajiem modes aksesuāriem, kurš ir ienācis cilvēka sadzīvē, sākotnēji ar praktisku nozīmi – ķermeņa atvēsināšanai, aizsargāšanai no saules stariem, mušu atgaiņāšanai, bet vēlāk jau kalpoja kā neatņemams greznuma aksesuārs un sociālā statusa apliecinājums. Salokāmie koka un auduma vēdekļi Eiropas teritorijā savu zelta laikmetu piedzīvoja tikai 16 – 17. gadsimtā un mainoties sabiedrības vajadzībām, tikumiem un modes tendencēm mainījās arī vēdekļa loma, tas kļuva par lielisku rotaļlietu sieviešu rokās (un ne tikai sieviešu), greznuma, modes aksesuāru, kura radīšanai strādājā paši labākie sava amata meistari.

Nodarbības sākumā apmeklētājiem būs iespēja aplūkot Aleksandra Vasiļjeva vēsturisko tērpu kolekcijas izstādi “19. gadsimta mode”, uzzināt vairāk par vēdekļu vēsturi, “seno vēdekļu valodu”, bet nodarbības otrajā daļā izgatavot savu unikālu un neatkārtojamu vēdekli, ar kuru atvēsināties karstākajās vasaras dienās vai greznoties kādā īpašā pasākumā.

Dalībnieku skaits ir ierobežots. IEPRIEKŠĒJA PIETEIKŠANĀS OBLIGĀTA!

Telefons: 26457760

Epasts: muzejs@cesis.lv

NEPIECIEŠAMIE MATERIĀLI: auduma šķēres.

DARBNĪCAS CENA: EUR 15 (materiāli meistardarbnīcām un ekskursija izstādē iekļauta cenā)

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions