Sākums > Pasākumi un izstādes > “Vēsturiskais Hanzas tirgus” Pils dārzā

“Vēsturiskais Hanzas tirgus” Pils dārzā

22. JUL, 2017

Pasākumā “Vēsturiskais Hanzas tirgus” Cēsīs tiks demonstrētas amatniecības prasmes un viduslaiku sadzīve

Sestdien, 22.jūlijā no pulksten 11:00 līdz 19:00 Cēsu Pils dārzā norisināsies pasākums “Vēsturiskais Hanzas tirgus”. Tā laikā gan lielam, gan mazam apmeklētājam būs iespēja pakāpties pāris soļus atpakaļ laikā, nonākot periodā, kad Cēsis bija Hanzas tirdzniecības savienības locekle, un līdzdarboties viduslaiku cilvēku ikdienas norisēs.

Pasākuma laikā varēs iepazīt un iemēģināt visdažādākās viduslaiku amatu prasmes, klausīties tautas mūziku folkloras kopu “Raksti”, “Ceļtekas”, “Laikam pāri”, “Dzieti” un “Skandinieki” izpildījumā un baudīt citus tā laika izklaides veidus –  leļļu teātri, cirku un uguns mākslinieku priekšnesumus. Darbosies viduslaiku aktivitāšu centrs, kurā Cēsu pils kalpotāju pavadībā būs iespējams pārbaudīt attapību un fiziskās prasmes dažādās spēlēs un rotaļās, kā arī piemērīt bruņas. Dārzniece iepazīstinās ar to, kas šogad ir izaudzis Cēsu pils virtuves dārzā un kādiem mērķiem garšvielas un dažādie dārzeņi tika izmantoti viduslaikos. Darbosies lopu tirgus, kurā būs iespējams aplūkot visdažādākos mājdzīvniekus. Pasākuma noslēgumā simboliski tiks sadedzināts soda stabs.

“Ar vārdu “tirgus” saprotam ne vien tirdzniecību, bet visplašāko kultūras un pieredzes apmaiņu”, pauž Inguna, Rauda, svētku idejas autore un režisore. “Viduslaikos tirgus bija viena no centrālajām vietām pilsētā, kur sabrauca dažādu tautību tirgotāji, līdzi atvedot preces un jaunumus no visas Eiropas. Te sanāca dažādu kārtu un prasmju cilvēki – vietējie iedzīvotāji, amatnieki, zemnieki, lopu tirgoņi, brīnumus demonstrēja cirka mākslinieki un bija iespējams noskatīties leļļu teātra izrādes. Te nereti atradās pilsētas soda stabs. Šīs tēmas maksimāli autentiski tad arī tiks izspēlētas un apspēlētas Cēsīs pasākuma “Vēsturiskais Hanzas tirgus” laikā.”

Pasākuma saturu kuplinās arī ēdinātāji, kuri piedāvās nobaudīt īsteni viduslaicīgas garšas, kā arī tirgotāji, kuri būs gatavi kaulēties ar ikvienu pircēju. Pasākuma organizatori cer, ka visi skatītāji – gan lieli, gan mazi aktīvi līdzdarboties piedāvātajās aktivitātēs, tādejādi iegūstot jaunas prasmes un zināšanas par Cēsīm un Hanzas laiku vēsturi.

Kultūras programma “Vēsturiskais Hanzas tirgus” ir viena no šī gada Cēsu pilsētas svētku sastāvdaļām, kuru nākotnē ir plānots pārvērst par ikgadēju tradīciju, tādējādi popularizējot Hanzas vārdu un piesaistot arvien vairāk tūristus pilsētai.  Pasākums tiek realizēts projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)”  ietvaros ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014-2020. gadam atbalstu, un kura mērķis ir stiprināt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības.

Pasākuma programma:

11.00-19.00 Vēsturiskais Hanzas tirgus
Viduslaiku tradīcijas, Hanzas perioda amatu demonstrējumi, viduslaiku ēdmaņas, tirgošanās
11.00 -13.00 Maizes cepšana maizes krāsnī

Tautas mūzikas uz dārza skatuves
11.00 Tērvetes folkloras kopa “Ceļteka”, Vīpes pagasta folkloras kopa “Raksti”
13.00 Inga Karpiča, folkloras kopa “Raksti”
15.30 Tautas vērtes kopa “Dzieti”, Ceraukstes folkloras kopa “Laikam Pāri”
16.30 Folkloras draugu kopa “Skandinieki”

Cirks, uguns piedzīvojumi un leļļu teātra izrādes
11.30 un 13.30 Maijas Ulmes leļļu teātra izrādes bērniem un pieaugušajiem
12.30, 14.30, 17.30 Uguns piedzīvojums Fire Spirit izpildījumā
17.30 Soda staba dedzināšana

HANSA_together_ENG

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions