Sākums > Pasākumi un izstādes > Viduslaiku virtuves dārzs un franču pikniks Cēsu pilī

Viduslaiku virtuves dārzs un franču pikniks Cēsu pilī

6. JUL - 7. JUL, 2019

Jūlija pirmajā nedēļas nogalē – 6. un 7. jūlijā – Cēsu pilī norisināsies Latvijas Piļu un Muižu asociācijas rosinātās “Vēsturisko dārzu dienas 2019”. Sestdienas programmas norises veltītas Viduslaiku virtuves dārzam, savukārt svētdien Cēsu pils dārzā notiks Franču pikniks un īpašā, franču dārziem veltītā lekcija.

Sestdien, 6.jūlijā visas dienas garumā no 10:00 līdz 18:00 rekonstruētajā 16. gadsimta virtuves dārzā pils dārznieks vedinās atklāt viduslaiku dārzniecības noslēpumus, kā arī pastāstīs par to, kā viduslaikos cilvēki izmantoja dārzā sastopamos augus.

Plkst. 11:00; 13:00 un 16:00 tematiskas lekcijas “Viduslaiku dārza vēsture, agronomija, veselības un laba uztura pamats”.

Papildus tam visas dienas garumā būs pieejamas vairākas amatnieku darbnīcas, kurās savas prasmes rādīs kaula un raga apstrādes meistars, kokvirpotājs, podnieks, kalējs un krāsu meistare. Apmeklētājiem būs arī iespēja uzkāpt pils Rietumu tornī ar sveču lukturi, un apskatīt jaunatklāto izstādi “Multimediāls Cēsu pils stāsts”.

Ieejas maksa pieaugušajiem 6,00 €; skolēniem, studentiem, pensionāriem 3,50 €; ģimenes biļete 12,00 €.

Svētdien, 7.jūlijā Cēsu pils dārzā jau trešo vasaru norisināsies Franču pikniks. No plkst. 11:00 līdz 15:00 apmeklētājiem būs iespēja baudīt kultūras programmu, piedalīties Francijā populārās brīvdabas spēlēs un gleznošanas plenērā, kā arī cienāties ar pašu līdzi ņemtajiem ēdieniem.

Plkst. 15:00 Cēsu Jaunās pils Velvju zālē notiks īpaša lekcija par franču dārziem, ko piedāvā Francijas institūts Latvijā.

Nesteidzīgu un vasarīgi gaisīgu noskaņu pasākumā ar franču mūzikas programmu uzburs Vidzemes kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā, bet par vieglu humora dzirksti gādās mīmu duets.

Pikniks nav iedomājams bez pašu gatavotiem, līdzi nestiem ēdieniem un dzērieniem un ērtām sedziņām. Tā kā svētku noskaņu radām mēs visi kopā, apmeklētāji aicināti īpaši padomāt par Francijas noskaņām atbilstošu apģērbu un piknika somas vai groziņa noformējumu. Pasākuma noslēgumā tiks pasniegta balva par labāko un krāšņāko noformējumu.

Ieejas maksa pasākumā pieaugušajiem 3,00 €; skolēniem, pensionāriem, DRAUGA kartes īpašniekiem 1,50 €; ģimenes biļete – 6,00 €. Apmeklētājiem ar piknika groziņiem, pašu gatavotiem franču ēdieniem un tematiskajā apģērbā – ieeja bez maksas.

Adrese: Pils laukums 9, Cēsis

“Vēsturisko dārzu dienas 2019” organizē Latvijas Piļu un muižu asociācija (LPMA). Pasākumu Cēsīs rīko p/a „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā, kontaktpersona: Kristīne Timermane-Malēja,  Cēsu Kultūras centra projektu vadītāja, tel.: 25770498, kristine.maleja@cesis.lv.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions