Sākums > Pasākumi un izstādes > Informācijas diena gidiem

Informācijas diena gidiem

29. MAR, 2018

29.martā Cēsīs notiks informatīvā diena gidiem, kuras laikā šogad tiks uzsvērti jaunie piedāvājumi, kas izceļ Cēsis kā Hanzas savienības pilsētu.

Informācijas diena Cēsīs tiek organizēta reizi gādā visiem Latvijas gidiem, kuri kopā ar grupām vai individuālajiem ceļotājiem apmeklē vai plāno apmeklēt Cēsis un Cēsu Pils kompleksu.  Pasākuma mērķis ir celt gidu kompetenci, sniegt informāciju un zināšanas, kuras varētu praktiski noderēt gidiem ikdienas darbā, veidojot stāstījumu par pilsētu.

Gidiem būs iespēja uzzināt par jaunumiem Cēsu viduslaiku pilī un muzejā, kā arī  apmeklēt objektus vecpilsētā, kas saistīti ar arodiem, kuri tika piekopti vēl viduslaikos. Tā kā “Hanza” arī ir viens no sertificētajiem Eiropas kultūras maršrutiem un arī Cēsis iekļaujas šajā maršrutā, tad visi dalībnieki tiks aicināti doties paraugekskursijā “Hanzas pilsēta Cēsis” kopā ar īpaši šai tēmai apmācītiem Cēsu gidiem. Tās mērķis ir iepazīstināt ar Cēsu vecpilsētu no jauna skatu punkta un rosināt gidus izmantot demonstrēto metodiku un jauniegūtos faktus par Hanzas savienības laiku arī savos stāstījumos.

Papildus pasākuma apmeklētājiem būs iespēja satikt Cēsu pils kompleksa darbiniekus, uzdot jautājumus un arī par īpašām cenām iegādāties Cēsu muzeja izdotās grāmatas, kuras noteikti būs lieliski palīgi gatavojot ekskursijas par Cēsīm.

Ar pasākuma programmu var iepazīties šeit

Interesenti aicināti pieteikties, sūtot vēstules līdz 2018.gada 26.martam uz e-pastu anita.abeltina@cesis.lv. Vairāk informācijas par pasākumu iespējams iegūt piezvanot uz tālruni 27878549. Pasākumu organizē pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.

Sadarbojoties 11 Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas partneriem, no 2015. gada oktobra līdz 2018. gada decembrim tiek ieviests projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai”. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014-2020. gadam atbalstu, un tā mērķis ir stiprināt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības. No Latvijas projektā piedalās Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, Kokneses, Limbažu, Pārgaujas un Kuldīgas novadu pašvaldības, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes plānošanas reģions, savukārt no Igaunijas projekta partneri ir Pērnavas un Vīlandes pilsētu pašvaldības, bet no Zviedrijas – Gotlandes reģions un Gotlandes tūrisma attīstības aģentūra “Inspiration Gotland”, kas ir arī projekta vadošais partneris.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions