Sākums > Pasākumi un izstādes > Muzeju forums 2022

Muzeju forums 2022

11. MAR - 11. MAR, 2022

Šā gada 11.martā norisināsies viens no nozīmīgākajiem ikgadējiem Latvijas muzeju nozari vienojošajiem pasākumiem – “Muzeju forums 2022”, kura devīze šogad ir “Šodienas izaicinājumi rītdienas muzejam”.

Muzeju forumu veido Latvijas Muzeju biedrība sadarbībā ar Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrību un Cēsu Vēstures un mākslas muzeju, lai stiprinātu un saliedētu nozari, lai muzeju balsis būtu arvien labāk sadzirdamas, īpaši šobrīd, kad nozare saskaras ar daudzām pārmaiņām un izaicinājumiem – Covid-19 pandēmijas sekām, Administratīvi teritoriālo reformu (ATR), izmaiņām likumdošanā, draudiem ģeopolitiskā kontekstā u.c. Nozares lielākā foruma mērķis ir veicināt jaunu zināšanu apguvi, pieredzes apmaiņu un muzeju profesionāļu tālākizglītību.

Forums norisināsies 3 paneļdiskusiju sesijās – Muzeju nozares pamatvērtību aktualizēšana”, “Muzeji Covid krīzes apstākļos”, “Muzeju nozares sociālās un digitālās inovācijas”. Savus ziņojumus konferencē pieteikuši 14 jomas profesionāļi un speciālisti – Latvijas muzeju, Kultūras ministrijas, privātā sektora un zinātnisko institūciju pārstāvji. Ziņojumi aptver plašu tematisko loku no muzeju definīcijas meklējumiem, aktualitātēm likumdošanā, muzeju sociālo ietekmi sabiedrībā līdz labās prakses piemēriem Covid-19 pandēmijas pārvarēšanā, digitālajām inovācijām un nevardarbīgo komunikāciju. Pēc katras tematiskās sesijas plānota diskusija, kurā būs aicināti piedalīties arī visi klātesošie. Konferenci vadīs Žaņa Lipkes memoriāla muzejpedagoģe Maija Meiere – Oša.

Konferences programmu skatīt ŠEIT.

Forums norisināsies klātienē Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Izstāžu namā, Pils laukumā 3, Cēsīs. Dalība konferencē tikai ar sadarbspējīgu Covid– 19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un lietojot medicīnisko sejas masku vai respiratoru (FFP2).

Reģistrācija dalībai konferencē ŠEIT.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions