Sākums > Vasaras sezona Cēsu pilī un muzejā

Vasaras sezona Cēsu pilī un muzejā

Apmeklētājiem atvērta Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pastāvīgā ekspozīcija un izstādes, Cēsu Izstāžu nams, Viduslaiku pils Rietumu tornis un multimediālais Cēsu pils stāsts, kā arī Dienvidu torņa ekspozīcija “Dzīve uz pulvera mucas” un pils dārzs.

Cēsu pils kompleksa biļešu cenas:

Darba laiks katru dienu no plkst. 10:00 līdz plkst. 18:00.


Viduslaiku pilī un dārzā:

Viduslaiku pils Dienvidu torņa četros stāvos iekārtota multimediāla ekspozīcija “Dzīve uz pulvermucas”, kas vēsta par 500 gadus tālu pagātni, kad Livonijas iedzīvotāji dzīvoja nenovēršamu pārmaiņu priekšnojautās. Ekspozīcija aizraujošā veidā atklāj to vēsturisko personu stāstus, kas reiz bijuši ieslodzīti torņa pagrabā ierīkotajā cietumā, kā arī skaidro, kāda bijusi Garā Hermaņa nozīme pils aizsardzībā.

Rietumu tornī atrodas multimediālais Cēsu pils stāsts. Tā ir unikāla video projekcija ar skaņas un gaismas efektiem, kas pilnībā apņem skatītāju. Sajūti seno laiku atmosfēru un uzzini varenākā Livonijas cietokšņa aizraujošo stāstu vēl nebijušā pieredzē!

No trešdienas līdz svētdienai viduslaiku virtuves dārzā būs sastopama zinošā dārzniece Līga, kura pastāstīs par dārzeņiem, garšaugiem un ārstniecības augiem, kas Livonijā kultivēti jau pirms 500 gadiem, par katra augam pielietojumu, to labajām un ne tik labajām īpašībām. No piektdienas līdz svētdienai darbosies viduslaiku aktivitāšu laukums, kur zinoša spēļu meistara vadībā varēs apgūt dažādas viduslaiku bērnu iecienītas veiklības, spēka un prāta spēles, kā arī rotaļas, kā arī amatnieku darbnīcas, kur varēs sastapt dažādus seno amatu pratējus – kaula un raga meistaru, kalēju, ādas meistaru, krāsu meistari, tāšu pinēju u.c. No piektdienas līdz svētdienai apmeklētājiem atvērta Seno rotu kalve.


Cēsu Vēstures un mākslas muzejā papildus pamatekspozīcijai:

Bēniņu zālē izstāde “Hallo, Cēsis! Telekomunikāciju vēsturei Cēsīs – 125″. Izstādē iespējams izsekot telekomunikāciju attīstībai Cēsīs sākot no pirmsākumiem līdz mūsu dienām. Te iepazīsiet redzamāko Cēsu sakarnieku dzīves stāstus un varēsiet apskatīt vairāk kā 40 dažāda gada gājuma telefona aparātus. Bet tiem, kam patīk darboties, ir radīta iespēja pašiem savstarpēji sazvanīties ar jau piemirsto ciparripas telefonu. Savukārt muzeja Apmeklētāju centrā Jūs sagaidīs īsta telefona būdiņa. Izstāde skatāma līdz 1.oktobrim.

Semināru zālē izstāde “Tērpi 100 fotogrāfijās”. Fotogrāfijas vēstures mantojums ir ļoti daudzveidīgs. Izstādes mērķis ir parādīt muzeja krājuma foto kolekcijas unikalitāti, nozīmi un iespējas dažādu vēstures tēmu un aspektu pētniecībā un interpretācijā. Šoreiz izstādes autori, apzinot 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma fotogrāfijas muzeja krājumā, rosinās apmeklētājus aplūkot fotogrāfijas no sekojoša aspekta – kā izskatījās un kā ģērbās cēsnieki un novada iedzīvotāi pirms vairāk kā simts gadiem. Izstāde skatāma līdz 30.jūlijam.

 

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions