Sākums > Muzejs > Par muzeju > Vēlos apmeklēt > Apmeklēt ar grupu > Muzejpedagoģiskās nodarbības > Pamatskolai

Pamatskolai

”Uzvaras piemineklis Cēsīs”

Nodarbība paredzēta 5. – 9. klašu skolēniem

Nodarbība ir veidota kā izzinošs stāsts ar uzdevumiem, kuri vedina pārdomāt Cēsu Uzvaras pieminekļa nozīmi katra cēsnieka, garāmgājēja un Latvijas valsts vēsturē. Skolēni iegūst atbildes uz jautājumiem – kas ir šis piemineklis, kuram ikdienā staigājam garām, kāpēc ir veidots Cēsu Uzvaras piemineklis un cik daudz mēs par to zinām? Nodarbības praktiskajā daļā pie Uzvaras pieminekļa ar skolēniem pārrunājam uzvedības normas, kas jāievēro atrodoties pieminekļa pakājē gan ikdienā, gan svinīgā pasākumā.

Muzejpedagoģiskajai nodarbībai ir mājas darbs! Klase pēc nodarbības saņem pieminekļa maketa detaļas, no kurām pašiem jāizveido savs Uzvaras piemineklis un izveidotā maketa fotogrāfija jāatsūta muzejpedagogam.

Nodarbība notiek Cēsu muzejā, Pils laukumā 9. un Vienības laukumā


“Cēsu Jaunās pils pērles”

Nodarbība paredzēta 5. – 9. klases skolēniem

Nodarbības laikā skolēni izzina Cēsu Jaunās pils ēku, kas tapusi tālajā Livonijas laikā. Iepazīstot tās būvvēsturi un atklātos 18. un 19. gadsimta sienu un griestu gleznojumus, interjeru apdari, skolēni uzzina arī Jaunās pils ziedu laiku saimnieku grāfu Zīversu dzimtas dzīvesstāstu.

Nodarbības sākumā muzejpedagogs iepazīstina skolēnus ar Cēsu Jaunās pils vēsturisko kontekstu. Pēc tam skolēni pašvadītā procesā meklē Cēsu Jaunās pils interjera “pērles”. Skolēnu grupai sadaloties pāros, katrs pāris saņem attēlu, kurā redzams interjera fragments un norādes, kur pilī šo “pērli” meklēt. Noslēgumā skolēnu pāri iepazīstina cits citu ar atrasto interjera detaļu vai fragmentu un kopā ar muzejpedagogu veido sarunu par ēkas vēsturi un atrastajiem interjera elementiem.

Nodarbība notiek Cēsu muzejā, Pils laukumā 9

 

 


“Deficīts un blats”

Nodarbība paredzēta 9. klases skolēniem

Nodarbība veidota uz ceļojošās izstādes “Deficīts un Blats” bāzes

Skolēnu uzdevums – izmantojot dažādus avotus, iegūto informāciju salīdzināt, apkopot un izskaidrot vienaudžiem. Strādāt ar atslēgas vārdiem: deficīts, blats, perestroika, stagnācija. Iespēja piedalīties “Vērtīgu lietu un mantu loterijas” laimestu izlozē. Laimesti deficīta preces un palīdzība no skolotāja.

Zināšanu nostiprināšanai un 100% ticībai, ka deficīts un blats patiesi darbojās skolēniem mājas darbs – savu radinieku, kuri piedzīvojuši šo laiku, intervēšana un atmiņu pierakstīšana.

Izstādes “Deficīts un Blats” autore Cēsu zonālā valsts arhīva vecākā eksperte Anda Opoļska

Nodarbība notiek Cēsu muzejā, Pils laukumā 9

 

 


“Ko Tu zini par Latviju?”

Nodarbība paredzēta 5.- 9. klašu skolēniem

Nodarbība veidota divās daļās. Pirmajā skolēni iepazīstas ar muzeja ekspozīciju: “Sarkanbaltsarkanais karogs Cēsu un Latvijas vēsturē”, “Cēsis un Latvijas brīvības cīņas.” Turpinājumā seko praktiska mācība par valsts karoga etiķeti un viktorīna ar dažādu tēmu jautājumiem par Latviju.

Nodarbība notiek Cēsu muzejā, Pils laukumā 9.


“Uzdevumiem pa pēdām”

Nodarbība paredzēta 5.-6. klašu skolēniem

Meklējot uzdevumus un atbildes uz tiem, skolēni iegūs zināšanas Latvijas vēsturē, mācīsies sadarboties un strādāt komandā. Būs lieliska iespēja likt lietā jau esošās zināšanas, lai iegūtu vajadzīgo informāciju muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, dažādos vēstures notikumos, orientētos laikā un telpā.

Nodarbība notiek Cēsu muzejā, Pils laukumā 9.


“Riekstu kalna arheologs”

Nodarbība paredzēta 6. – 9. klašu skolēniem

Nodarbība norisinās muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā “Cēsu senie iedzīvotāji – vendi – latgaļu un lībiešu zemēs 10.-13. gadsimtā”, kur notiek saruna par vēstures pētīšanas avotiem un to nozīmi patiesas informācijas izplatīšanā, īpašu uzmanību pievēršot lietišķajiem avotiem, un vienu no to iegūšanas veidiem – arheoloģiju. Nodarbības otrajā daļā skolēni darbojas improvizētā arheoloģijas izrakumu laukumā – iegūst izpratni par arheologa darba ikdienu. Paši redz, sajūt senlietu oriģinālus un atdarinājumus, pilnveido prasmes strādāt komandā.

Nodarbība notiek Cēsu muzejā, Pils laukumā 9.


Muzejpedagoģiskās nodarbības var pieteikt pa tālruni 22014848 vai e-pastu evita.muceniece@cesis.lv

Dalības maksa:
Tematiskā nodarbība muzeja teritorijā vai telpās 4.00 EUR/pers.
Cēsu novada izglītības iestādēm 3.00 EUR/pers.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions