Sākums > Muzejs > Par muzeju > Vēlos apmeklēt > Apmeklēt ar grupu > Muzejpedagoģiskās nodarbības > Pamatskolai

Pamatskolai

 

“Deficīts un blats”

Nodarbība paredzēta 9. klases skolēniem

Nodarbība veidota uz ceļojošās izstādes “Deficīts un Blats” bāzes

Skolēnu uzdevums – izmantojot dažādus avotus, iegūto informāciju salīdzināt, apkopot un izskaidrot vienaudžiem. Strādāt ar atslēgas vārdiem: deficīts, blats, perestroika, stagnācija. Iespēja piedalīties “Vērtīgu lietu un mantu loterijas” laimestu izlozē. Laimesti deficīta preces un palīdzība no skolotāja.

Zināšanu nostiprināšanai un 100% ticībai, ka deficīts un blats patiesi darbojās skolēniem mājas darbs – savu radinieku, kuri piedzīvojuši šo laiku, intervēšana un atmiņu pierakstīšana.

Izstādes “Deficīts un Blats” autore  Cēsu zonālā valsts arhīva vecākā eksperte Anda Opoļska

Nodarbība notiek Cēsu muzejā, Pils laukumā 9.


“Ko Tu zini par Latviju?”

Nodarbība paredzēta 5.- 9. klašu skolēniem

Nodarbība veidota divās daļās. Pirmajā skolēni iepazīstas ar muzeja ekspozīciju: “Sarkanbaltsarkanais karogs Cēsu un Latvijas vēsturē”, “Cēsis un Latvijas brīvības cīņas.” Turpinājumā seko praktiska mācība par valsts karoga etiķeti un viktorīna ar dažādu tēmu jautājumiem par Latviju.

Nodarbība notiek Cēsu muzejā, Pils laukumā 9.


“Uzdevumiem pa pēdām”

Nodarbība paredzēta 5.-6. klašu skolēniem

Meklējot uzdevumus un atbildes uz tiem, skolēni iegūs zināšanas Latvijas vēsturē, mācīsies sadarboties un strādāt komandā. Būs lieliska iespēja likt lietā jau esošās zināšanas, lai iegūtu vajadzīgo informāciju muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, dažādos vēstures notikumos, orientētos laikā un telpā.

Nodarbība notiek Cēsu muzejā, Pils laukumā 9.


“Riekstu kalna arheologs”

Nodarbība paredzēta 6. – 9. klašu skolēniem

Nodarbība norisinās muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā “Cēsu senie iedzīvotāji – vendi – latgaļu un lībiešu zemēs 10.-13. gadsimtā”, kur tiek veidota saruna par vēstures pētīšanas avotiem un to nozīmi patiesas informācijas izplatīšanā, īpašu uzmanību vēršam uz lietišķajiem avotiem, un vienu no to iegūšanas veidiem – arheoloģiju. Nodarbības otrajā daļā  skolēni darbojas improvizētā arheoloģijas izrakumu laukumā – skolēni iegūst zināšanas, izprot arheologa darba ikdienu. Paši redz, sajūt senlietu oriģinālus un atdarinājumus, pilnveido prasmes strādāt grupās.

Nodarbība notiek Cēsu muzejā, Pils laukumā 9.


“Grāfi Zīversi Cēsu pilsmuižā”

Nodarbība paredzēta pamatskolas 7.- 9. klašu skolēniem

Skolēni iepazīstas ar laikmetu, kad Cēsu pilsmuižā dzīvoja grāfi Zīversi, Cēsu novada vēsturi Krievijas impērijas sastāvā, vācbaltiešu muižnieku dzīvesveidu un viņu lomu vietējā sabiedrībā, kultūras vērtību radīšanā un uzturēšanā.

Analizējot dažāda tipa avotus, skolēni paši radīs vēstures stāstu par kādu no pilsmuižas dzīves aspektiem, piemēram, kalpu dzīvi vai grāfienes ikdienu.

Nodarbība notiek Cēsu muzejā, Pils laukumā 9.

 


Muzejpedagoģiskās nodarbības var pieteikt pa tālruni 22014848 vai e-pastu evita.muceniece@cesis.lv

Dalības maksa:
Tematiskā nodarbība muzeja teritorijā vai telpās 4.00 EUR/pers.
Cēsu novada izglītības iestādēm 3.00 EUR/pers.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions