Sākums > Muzejs > Piedāvājums > Teatralizētas programmas

Teatralizētas programmas

„Kas dzīvoja Cēsu pilī?”

Vai ziniet, kas īsti dzīvojis Cēsu pilī? Kā vadījuši dienas miera laikos un kara gadījumos senie pils iedzīvotāji? Sveces liesmas izgaismotajos Cēsu pils mūros pils kalpotājs iepazīstinās ar ikdienas dzīvi Livonijas ordenī un sniegs atbildes uz šiem jautājumiem. Interaktīvā programmā gūsiet priekšstatu par viduslaiku cilvēka

pasaules redzējumu, noskaidrosiet kāda dienas kārtība valdījusi pilī, kā ģērbušies un ko ēduši ordeņa brāļi pils „ziedu laikos” un atklāsiet, kā pils

iedzīvotāji veiksmīgi apvienojuši mūku dzīvi ticībā un pazemībā ar bruņinieka cīņas degsmi kaujas laukā.

Programmas ilgums: 1,5 stunda

Cena:
1) grupai līdz 20 cilvēkiem: 150.00 EUR no grupas (pieaugušajiem), 120.00 EUR (skolēniem, studentiem);
2) grupai no 20-35 personām: pieaugušajiem 7.50 EUR/pers., skolēniem, studentiem 6,00EUR/pers.;
3) ja grupa ir lielāka par 35 personām, situācija risināma individuāli, sazinoties ar teatralizēto programmu koordinatori.

Kontakti sīkākai informācijai un programmas pieteikšanai:
Dagnija Ozola
e-pasts: dagnija.ozola@cesunovads.lv
tālr.: +371 26627939


„Viduslaiku spēles”

Piedāvājam iejusties viduslaikos ar dažādu spēka un veiklības spēļu palīdzību. Šādas spēles tika spēlētas jau no agras bērnības, tā nodrošinot vajadzīgās iemaņas, kas nepieciešamas, lai kļūtu par pilntiesīgu bruņinieku. Ar pils kalpotāja palīdzību varēsiet pārliecināties par savām spējām, cīnoties uz līdzsvara baļķa, staigājot uz koka kājām, metot akmentiņus mērķī, velkot nūju un citos pārbaudījumos. Programmas ilgums: 1,5 stunda

Cena:
1) grupai līdz 20 personām: 90.00 EUR no grupas (120.00 EUR pieaugušajiem),
2) grupai no 20-35 personām: pieaugušajiem 6.00 EUR/pers., skolēniem, studentiem 4.50 EUR/pers.,
3) ja grupā vairāk kā 35 dalībnieki, tā tiek dalīta uz pusēm.

Kontakti sīkākai informācijai un programmas pieteikšanai:
Dagnija Ozola
e-pasts: dagnija.ozola@cesunovads.lv
tālr.: +371 26627939


„Viduslaiku dzīres”

Aicinām ceļot laikā un piedalīties viduslaiku dzīrēs Cēsu pilī! Jūs sagaidīs viesmīlīgie pils ļaudis, lai pavadītu pie bagātīgi klātā mielasta galda. Kamēr baudīsiet pils pavāru sagatavoto gardo un sātīgo maltīti, kas tiks papildināta ar putojoša alus kausiem, par Jūsu labsajūtu pie galda rūpēsies viduslaiku pils kalpotāji. Dzīru laikā īpašu noskaņu radīs Livonijas laika mūzika, pils kalpotājas ierādīs skaistāko deju soļus un katram, kas vēlēsies, būs iespēja iemēģināt roku jautrās un aizraujošās viduslaiku spēlēs. Vakara noslēgumā viesi tiks aicināti doties pastaigā pa sveču izgaismoto viduslaiku pili.

Programmas ilgums: 2,5 stundas.

Programmas cena:
1) grupai līdz 20 personām: 220.00 EUR no grupas (pieaugušajiem), 160.00 EUR (skolēniem studentiem);
2) grupai no 20 personām: pieaugušajiem 11.00 EUR/pers., skolēniem, studentiem 8.00 EUR/pers.
* Programmas cenā nav iekļautas ēdināšanas pakalpojumu izmaksas
 
Kontakti sīkākai informācijai un programmas pieteikšanai:
Dagnija Ozola
e-pasts: dagnija.ozola@cesunovads.lv
tālr.: +371 26627939


„Pieņemšana pie Livonijas ordeņa mestra Voltera fon Pletenberga”

Ir 1526.gads – Livonijas ordeņa Cēsu pils ziedu laiki. Mēs aicinām jūs piedalīties pieņemšanā pie slavenākā no Livonijas ordeņa mestriem – Voltera fon Pletenberga.
Pie pils vārtiem jūs sagaidīs mestra uzticības persona – pils rakstvedis. Viņš pastāstīs par Livonijas ordeņa un Cēsu pils vēsturi, kā arī sagatavos jūs turpmākajai vizītei pie mestra. Rakstvedis jums paziņos, ka mestrs nolēmis vienu no jums izraudzīties par savu vasali, un vedīs jūs uz pils dārzu, kur viņa uzdevums, pārbaudot jūsu drošsirdību, veiklību un veiksmi, būs noskaidrot, kurš no jums ir visvairāk cienīgs kļūt par vasali. Kad jaunais vasaļa kandidāts būs atrasts, rakstvedis jūs aicinās uz pils pagalmu pie ordeņa brāļa mūka Vilhelma, kurš katram iedos vējlukturi, aizdegs sveces lukturos un vedīs jūs uz pili. Uzkāpuši pa pils torņa vītņu kāpnēm, jūs nokļūsiet vienā no pils skaistākajām zālēm, kas ir mestra dzīvojamā un darba telpa. Šeit jūs satiksiet mestru un, rakstvedim palīdzot, tiksiet aicināti uzdot viņam jūs interesējošus jautājumus. Pēc tam notiks jaunā vasaļa inaugurācijas ceremonija, kurā viņš saņems lēņa grāmatu un gredzenu kā vasaļa un seniora saistības apstiprinošu zīmi. Mestra uzdevumā jaunais vasalis aicinās visus uz pils kalpotāju sarūpētu viduslaiku mielastu.

Programmas ilgums: 2,5- 3 stundas

Cena:
1) grupai līdz 20 personām: 300,00 EUR par grupu (pieaugušajiem), 270.00 EUR (skolēniem, studentiem);
2) grupai no 20 personām: pieaugušajiem 15.00 EUR/pers., skolēniem, studentiem 13.50 EUR/pers.
*Programmas cenā nav iekļautas ēdināšanas pakalpojumu izmaksas.

Kontakti sīkākai informācijai un programmas pieteikšanai:
Dagnija Ozola
e-pasts: dagnija.ozola@cesunovads.lv
tālr.: +371 26627939


„Viduslaiku kāzas”

Lai stiprinātu laulības saites un gūtu priekšstatu par sievietes, vīrieša un laulības lomu viduslaikos, aicinām kāzu norisi bagātināt ar Cēsu pils apmeklējumu. Pils iemītnieki sagaidīs jauno pāri pils dārzā, lai pārbaudītu atbilstoši viduslaiku dzīves principiem. Jaunā sieva varēs pārliecināties par topošā vīra spēku un veiklību. Savukārt jaunais vīrs redzēs, kā viņa sieva tiks galā ar nozīmīgākajiem mājas darbiem. Pēc veiksmīgi paveiktajiem pārbaudījumiem, jaunais pāris dosies uz sveču izgaismoto mestru zāli, kur pils rakstveža vadībā tiks parakstīts un aizzīmogots laulības uzticības raksts.

Programmas ilgums: 1 stunda

Cena grupai: 120.00 EUR

Kontakti sīkākai informācijai un programmas pieteikšanai:
Dagnija Ozola
e-pasts: dagnija.ozola@cesunovads.lv
tālr.: +371 26627939


 

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions