Sākums > Muzejs > Izstādes > Virtuālās izstādes

Virtuālās izstādes

IZSTĀDE “JĒKABS STRAZDIŅŠ. DARBI UN KOLEKCIJA”

Jēkaba Strazdiņa izstāde “Darbi un kolekcija” tika atklāta Cēsu Izstāžu namā 2020. gada 18. decembrī. To sarīkot Jaunpiebalgā dzimušajam māksliniekam, mākslas vērtētājam, kolekcionāram un pedagogam Jēkabam Strazdiņam (1905-1958) veltītu izstādi pamudināja viņa māsas Grietas dēla Daga Strazdiņa vairāk nekā 120 mākslas darbu dāvinājums Cēsu Vēstures un mākslas muzejam 2016. gadā.

2021. gada janvārī, pateicoties VKKF projekta konkursa atbalstam, digitalizēta Jēkaba Strazdiņa izstāde “Darbi un kolekcija”. Laikā, kad muzeji un izstādes ir slēgtas, šis ir nozīmīgs solis ceļā uz satikšanos ar apmeklētājiem. Tagad izstāde skatāma katra interesenta datorā un viedtālrunī, ļaujot apskatīt mākslinieka izcilos darbus un izzināt to stāstus gluži kā klātienē!

Apmeklē izstādi ŠEIT.

IZSTĀDE “LAIKA LIECINIEKI. CĒSU VĒSTURES UN MĀKSLAS MUZEJAM 95”

2020. gadā bija skatāma Cēsu muzeja 95 gadu jubilejas izstāde “Laika liecinieki”. Tagad izstāde skatāma katra interesenta datorā vai viedtālrunī, dodot iespēju nesteidzīgi iepazīt stāstus par cēsniekiem, Cēsu pilsētu un novadu.

Viena no iezīmēm, kas raksturo Cēsu muzeja teju gadsimtu ilgo darbību, ir ciešā saikne ar pilsētas iedzīvotājiem, tāpēc veidot muzeja 95 gadu jubilejas izstādi tika aicināti cēsnieki. Sekojot muzeja ierosinājumam, cēsnieki izvēlējās tēmas un atsevišķus priekšmetus, kuri viņuprāt raksturo Cēsu pilsētas vēsturi un muzeju. Izstāde ļauj iepazīt Cēsu pilsētas un novada vēsturi sākot no vissenākajiem laikiem līdz mūsu dienām. Izvēlētie stāsti atspoguļo to, cik tematiski bagāts un plašs ir Cēsu muzeja krājums. Te atradīsiet stāstus par Jāņa Poruka vijoli, unikālām 18.gs. zemnieku rokrakstu grāmatām, Cēsu pirmo fotogrāfu Kārli Andersonu, leģendāro grāmatizdevēju Jāni Ozolu, par brīvības cīnītāju, skautu, arhitektu un Latvijas karoga vēstures pētnieku Kārli Dzirkali un citiem.

Apmeklē izstādi ŠEIT.


IZSTĀDE “CĒSU VALSTS ĢIMNĀZIJA LATVIJAS VALSTIJ”

Cēsu Valsts ģimnāzija 2020. gada 23. oktobrī atzīmēja vēsturisku notikumu – ģimnāzijas 95 gadu jubileju. Par godu šim notikumam un ģimnāzijas neatsveramajam devumam Latvijas izglītības laukā, Cēsu Vēstures un Mākslas muzejā bija apskatāma izstāde “Cēsu Valsts ģimnāzija Latvijas valstij. No Millera reālskolas līdz valsts ģimnāzijai”.

Izstādē apskatāms ģimnāzijas veidošanās ceļš un devums vairāku gadsimtu garumā, dots ieskats skolas, skolēnu un pedagogu dzīvē dažādos laikmetos, sākot jau no 1892. gada.

Apmeklē izstādi ŠEIT.


IZSTĀDE “LATVIJAS TAUTAS FRONTES CĒSU NODAĻAI 25”

20.gadsimta 80.-to gadu beigas un 90.-to gadu sākums Latvijā – Trešās atmodas un Dziesmotās revolūcijas laiks. Latvijas Tautas fronte bija šī laika galvenais virzītājspēks, kurš apvienoja dažādu tautību, reliģisko pārliecību, vecumu un dzīves pieredzi guvušos Latvijas iedzīvotājus ar mērķi – mainīt esošo situāciju.
Arī Cēsīs valdīja nacionālās atmodas gaisotne, kulmināciju sasniedzot 1988.gada 11.septembrī, kad Cēsīs nodibināja Latvijā pirmo LTF nodaļu – Latvijas Tautas frontes Cēsu rajona nodaļu.
Izstāde veidota sadarbojoties Cēsu Vēstures un Mākslas muzejam, Cēsu Centrālajai bibliotēkai un Cēsu zonālajam valsts arhīvam ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.

Apmeklē izstādi ŠEIT.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions