Sākums > Muzejs > Viduslaiku pils > Rietumu tornis

Rietumu tornis

Viduslaiku pils Rietumu tornī apskatāma mestra dzīvojamā telpa ar unikālu 16. gadsimta interjeru: greznu zvaigžņu velvi, mākslīgā akmens masas velvju konsolēm un sienu gleznojumu fragmentiem. No torņa bēniņstāva paveras iespaidīgs skats uz pārējām pilsdrupu daļām, priekšpilīm, Pils parku, un pilsētu. Apmeklētājiem torņa apskatei tiek piedāvāti sveču lukturīši.

 

Rietumu torņa trešajā stāvā ir pieejams unikāls multimediāls ”Cēsu pils stāsts”, kas ļauj apmeklētājiem izdzīvot nozīmīgākos pils vēstures notikumus un sajust seno laiku atmosfēru.

Ekspozīcijas mākslinieciskais risinājums ir audiovizuālas projekcijas, kuras aptver torņa trešā stāva telpas grīdu un griestus,  kā arī sienas 270 grādu segumā. Saturiski apmeklētājs atrodas telpā, kura mainās līdzi gadsimtiem, rekonstruējot notikumus, vēsturiskus faktus, pils interjera elementus un ikdienas ritmu. Vēsturiskās logu ailes  izmantotas projicētai ilūzijai par pils apkārtni, ilustrējot gan attīstību, gan notikušos karus.

Izstādes idejas autors Renārs Sproģis, galvenais režisors un videomākslinieks  Māris Kalve. Multimediālais stāsts apskatāma vasaras sezonā.

Multimediālās izstādes buklets apskatāms šeit.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions