Sākums > Muzejs > Par muzeju > Vēlos apmeklēt > Apmeklēt ar grupu > Muzejpedagoģiskās nodarbības > Pirmsskolai, sākumskolai
Nodarbība paredzēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem.
Bērni iegūs pieredzi svinēt Latvijas valsts svētkus svinīgi un ar atbildību gan skolā, gan savā ģimenē. Teorētiskajā daļā atbilstoši bērnu zināšanu līmenim stāstījums par Latvijas valsts veidošanās procesu un iepazīšanās ar ekspozīciju.
Nodarbības laikā akcents likts uz valsts karoga un himnas lietošanas etiķeti, kā arī svētku sajūtas radīšanu, atbilstoši noformējot telpas.
Nodarbības tēma muzejā saistīta ar 1. – 3. klases programmas “Sociālās zinības” tēmu „Mēs Latvijā.”
Nodarbība notiek Cēsu muzejā, Pils laukumā 9.
Nodarbība paredzēta pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, 1. – 3. klašu skolēniem. Skolēni interaktīvā veidā iepazīsies ar Cēsu muzeja pastāvīgo ekspozīciju, Cēsu Jauno pili. Iegūs zināšanas par uzvedības un saskarsmes normām sabiedriskā iestādē -muzejā. Uzzinās, kas ir krājums, eksponāts, kāpēc tas ir vajadzīgs.
Nodarbība ietver gan sarunas, gan praktisku darbošanos.
Nodarbības tēma muzejā saistīta ar 1. – 3. klases programmas “Ētikā” tēmu „Saskarsmes tikumiskie pamati.”
Nodarbība notiek Cēsu muzejā, Pils laukumā 9.
Nodarbība paredzēta pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, 1. – 3. klašu skolēniem. Nodarbības laikā bērni klausās stāstījumu par svecēm un to gatavošanu. Apskata priekšmetus no Cēsu muzeja krājuma, kas saistīti ar svecēm un to liešanu. Paši gatavo sveci, iet rotaļās un rīko sveču balli.
Nodarbības tēma saistīta ar Pirmsskolas izglītības iestāžu mācību un audzināšanas programmas tēmu „Gaismas ķermeņi” un mācību priekšmeta Mājturība un tehnoloģijas 1.– 4. klasei tēmu „Darbs ar dabas materiāliem.”
Nodarbība notiek Cēsu muzejā, Pils laukumā 9.
Nodarbība paredzēta 3. – 4. klašu skolēniem.
Nodarbības laikā skolēni izzina Cēsu Jaunās pils ēku, kas tapusi tālajā Livonijas laikā. Iepazīstot tās būvvēsturi un atklātos 18. un 19. gadsimta sienu un griestu gleznojumus, interjeru apdari, skolēni uzzina arī Jaunās pils ziedu laiku saimnieku grāfu Zīversu dzimtas dzīvesstāstu.
Nodarbības sākumā muzejpedagogs iepazīstina skolēnus ar Cēsu Jaunās pils vēsturisko kontekstu. Pēc tam skolēni pašvadītā procesā meklē Cēsu Jaunās pils interjera “pērles”. Skolēnu grupai sadaloties pāros, katrs pāris saņem attēlu, kurā redzams interjera fragments un norādes, kur pilī šo “pērli” meklēt. Noslēgumā skolēnu pāri iepazīstina cits citu ar atrasto interjera detaļu vai fragmentu un kopā ar muzejpedagogu veido sarunu par ēkas vēsturi un atrastajiem interjera elementiem.
Nodarbības tēma saistīta ar mācību priekšmetiem 4. klasei Sociālās zinības “Kā mēra laika ritējumu un noskaidro pārmaiņas tajā?”, 3. klasei Dizains un tehnoloģijas “Kā izgatavo mājokļa maketu un tā izklājumu?”, kopīgs temats ar vizuālo mākslu “Arhitektūra. Makets. Kā uzbūvēt māju, kas ir ērta tās iemītniekam?”
Nodarbība notiek Cēsu muzejā, Pils laukumā 9.
Muzejpedagoģiskās nodarbības var pieteikt pa tālruni 22014848 vai e-pastu evita.muceniece@cesis.lv
Dalības maksa:
Tematiskā nodarbība muzeja teritorijā vai telpās 4.00 EUR/pers.
Cēsu novada izglītības iestādēm 3.00 EUR/pers.
Skolotāj, iepazīsties un informē skolēnus ar “Noteikumi par skolēnu grupu apmeklējumiem Cēsu muzejā”