Sākums > Muzejs > Viduslaiku pils > Amatnieku darbnīcas

Amatnieku darbnīcas

Cēsu pils viesi vasaras sezonā var ne tikai apmeklēt varenās pilsdrupas, bet arī apciemot amatnieku darbnīcas, kur var sastapt gadsimtiem senu amatu meistarus, kuri ģērbti autentiskos viduslaiku tērpos.
Amatnieku darbnīcas tapušas izmantojot tradicionālus materiālus un tehnoloģijas. No koka brusām izgatavotais sienu karkass aizpildīts ar māla kleķi, grīdas veido akmens plātnes vai blietēts zemju klons, savukārt jumtus nosedz otrreiz izmantoti dakstiņi. Lai ikvienam interesentam varētu uzskatāmi ilustrēt ēku tapšanas stāstu, daži sienu aizpildījuma laukumi apzināti nav pārklāti ar apmetumu, parādot sienas veidojošo klūgu pinumu un māla kleķi. 

Katrs no amatniekiem pārstāv kādu viduslaikos populāru, bet mūsdienās bieži vien aizmirstuamatniecības nozari – piemēram, kaula un raga apstrādes meistars Viesturs darina ķemmes, spēļu kauliņus un citus sadzīvē izmantotus priekšmetus, kuru paraugus Cēsu pilī atraduši arheologi. Amatnieks Ingmārs uz paša konstruētas virpas gatavo koka traukus, savukārt kurpniece Guna šuj ādas apavus, par paraugu izmantojot pils kultūrslānī atrasto apavu fragmentus. Bez iepriekšminētajiem amatniekiem darbnīcās var sastapt meistarus, kuri demonstrēs savas prasmes, apstrādājot akmeni, metālu, mālu, iegūstot krāsas, pinot virves, veicot agrīno iespieddruku u.c.

 

Amatniekus iespējams sastapt vasaras sezonā sestdienās un svētdienās. To, kuri amatnieki sastopami izvēlētajā apmeklējuma dienā, iespējams noskaidrot sekojot Cēsu Vēstures un mākslas muzeja facebook konta jaunumiem.

 

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions