Sākums > Muzejs > Viduslaiku pils > Seno Rotu Kalve

Seno Rotu Kalve

img_1750

Eksperimentālās arheoloģijas darbnīca “Seno rotu kalve” ir Tautas daiļamatu meistara, rotkaļa Daumanta Kalniņa izveidota un uzturēta vēsturiskajā un gleznainajā Cēsu viduslaiku pilī. Cēsu muzejā eksperimentālā arheoloģija, pirmo reizi šīs nozares vēsturē, padarīja seno rotu par zinātniskās izpētes un eksperimentu objektu.

Par savu izpētes un eksperimentu objektu Daumants Kalniņš izvēlējies seno rotkaļu darbu. Meistars stādījis sev mērķi parādīt rotas to senajā spožumā un greznībā, atspoguļojot latviešu tautas kultūras mantojumu. Lai sasniegtu mērķi, bija nepieciešams pētīt, apzināt un eksperimentēt ar darba metodēm, kuras rotkaļi lietojuši pirms tūkstoš gadiem. Par šiem jautājumiem Meistars diskutējis gan savās grāmatās, rakstos un referātos starptautiskās arheologu konferencēs.

Kalves apmeklētājiem dota iespēja iepazīties ar seno latviešu rotkaļu darbiem. Šeit var apskatīt seno rotu atdarinājumus un no Meistara stāstījuma uzzināt par seno bronzas un sudraba rotu nozīmi un valkāšanas tradīcijām.

 

Apmeklējuma pieteikšanai sazināties ar Ievu Kalniņu, tel. 26339342 vai Niklāvu Kalniņu tel. 26396388

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions